Dekoracja wnętrz

CGS12783.cdrKtóż z nas nie marzy o pięknie urządzonym mieszkaniu, a najlepiej własnym domu – bez wścibskich sąsiadów i bezproblemowym słyszeniu tego, co dzieje się za ścianą innych lokatorów. Zarówno młodzi ludzie, który dopiero planują swoje pierwsze lokum starają się poszukiwać takich mieszkań, które urządzić można od A do Z samodzielnie, jak i ci starsi zwracają uwagę na to, aby na emeryturze, po kilkudziesięcioletniej pracy móc wreszcie odpocząć, w ciszy i z dala od miejskiego zgiełku.
Każdy z nas chciałby połączyć dwa aspekty – własny dom, znajdujący się jak najdalej od szumu i hałasu, a z drugiej komu z nas chciałoby się wstawać o świcie wędrować codziennie godzinę do pracy? Coś za coś, ale nie to „gdzie” jest najważniejsze, najistotniejsze jest to „jak”!
Dekoracja wnętrz to najciekawszy etap urządzania domu. Mężczyźni nie podchodzą do tego z takim zapałem, jak kobiety, bo przecież to czy zasłony będą w kolorze burgunda, czy krwistej czerwieni, to przecież jedno i to samo i życia to nie zmienia.
Dobrze, że większość kobiet cechuje się zmysłem estetyki rozwiniętym na naprawdę wysokim poziomie i zaproszenie gości do mieszkania nie będzie wiązało się z uczuciem wstydu i porażki.
Domy urządzane z przepychem i przepełnione różnego rodzaju dekoracjami – wazonikami, kwiatuszkami, zastawami stołowymi, po prostu jedna wielką rupieciarnią odchodzą już do lamusa. Aktualnie stawia się na wnętrza w stylu skandynawskim lub takie, które określane są jako mieszkania zimne. Dominującymi kolorami są biele, szarości i brązy, a jednolinijność przełamywana jest wyrazistymi akcentami. Białe meble kuchenne świetnie skomponują się z wyspą np. w kolorze mocnej czerni czy czerwieni. Odwaga powinna przyświecać każdemu pomysłowi, bo przecież wzmocnienie, podkreślenie jednym elementem potrafi zdziałać cuda w mieszkaniu, a nie będziemy musieli się obawiać, że każde pomieszczenie wygląda, jakby przybyło z innej epoki.
Przejrzystość mieszkania to najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać, kiedy rozpoczynamy je urządzać, a akcenty powinny być kładzione na pojedyncze elementy w każdym pomieszczeniu.

Comments are closed.