Zawód grafik

grafikOd zera do milionera – powiedzenie stare, jak świat, w którym oczywiście jakieś ziarnko prawdy można dostrzec. Po małej przeróbce, można je zastosować w stwierdzeniu „od kredki, do grafika”. W końcu dzieci uwielbiają rysować i malować. Od momentu, kiedy ich rączki potrafią już samodzielnie trzymać przedmioty, pisaki, mazaki, kredki zdają być atrybutem małych szkrabów. Każdy rodzic marzy o jak najlepszej przyszłości dla swojego dziecka, to nie ulega żadnym wątpliwościom. Zawody poszanowania publicznego takie, jak prawnik czy lekarz, już powoli zaczynają przerastać swoją formą i przesyt osób z takim dyplomem zdaje się blokować rynek pracy w naszym kraju, stąd oczywiście ciągłe wyjazdy zagraniczne, które oferowane są stażystom przez zagraniczne kliniki. Ale wracając do myśli głównej – nadmiar pewnych zawodów staje się być niezwykle kłopotliwy, zwłaszcza dla osób, które są niesłychanie uzdolnione, a i tak nie mają szansy na pracę w swoim zawodzie. Tak do pewno czasu działo się z humanistami. Do pewnego roku brakowało osób, które potrafiłyby opanować wszystko, co związane z szeroko pojętą dziedziną humanizmu, a później nastąpiło ich przepełnienie, niepozwalające na zatrudnienie.

Ostatnimi czasy niszowymi zawodami okazały się być te, które związane są z posiadaniem umiejętności graficznych. Coraz więcej firm wkracza na rynek biznesu i potrzebują dobrze i sprawnie działającej firmy, która pozwoliłaby im na profesjonalne wykonanie usług związanych z obsługą graficzną, grafiką komercyjną, projektami logo. Ogólnie mówiąc – usługi graficzne są tym, co aktualnie pożądane jest na rynku pracy. Stąd zatem wniosek, że od małego należy zaznajamiać dziecko z pracami plastycznymi, a nuż spodoba mu się to na tyle, że z roku na rok jego pasja będzie rosnąć na tyle, że postanowi związać z tym swoją przyszłość? Kto wie, niezbadane są wyroki, ale gdy dziecko wykazuje chociaż minimalne zainteresowanie jakąś dziedziną, to warto pomagać mu w rozwoju takich pasji.

Dla większości osób szeroko pojęty artyzm to wciąż aspekt, który wydaje się być jedynie jakąś fanaberią. Jednak wraz ze sceptycznymi głosami, pojawiają się wypowiedzi wręcz przeciwne, te pozytywne. Kreatywne i twórcze myślenie to zdecydowanie atut. W każdej pracy zdolność pomysłowego, kreacyjnego myślenia to niesamowita zaleta. Jeżeli dostrzegamy więc, że nasz maluch rwie się do malowania, a wraz z wiekiem jego pasja nie przemija, to myślę, że jest on na najlepszej drodze do tego, aby doskonalić swoje umiejętności i zdobyć specjalistyczną wiedzą umożliwiając mu pracę, która będzie połączeniem pasji i prestiżu.

Comments are closed.